systemy
NAWADNIAJĄCE

ZADBAJ O SWÓJ TRAWNIK KOMPLEKSOWO I BEZ WYSIŁKU

systemy nawadniajace
dla instytucji i firm
dla atrakcyjnych dzialek
dla przydomowych ogrodow

ROZWIĄZANIE DLA
PROBLEMATYCZNYCH
TRAWNIKÓW

Uzyskanie pięknego, dywanowego trawnika w naszych warunkach klimatycznych ze względu na niewystarczające opady jest bardzo trudne.
Rośliny i trawniki w ogrodach bardzo mocno reagują na niedobór wody w glebie, tracąc swoje walory dekoracyjne. Dostarczanie wody przy pomocy tradycyjnego węża ogrodniczego jest czasochłonne, a ponadto wiąże się z dużymi stratami wody oraz jej nierównomiernym rozłożeniem. Problem rozwiążemy instalując system automatycznego nawadniania. Jest niewidocznym elementem ogrodu, a o jego obecności świadczą zdrowe rośliny, intensywnie zielony trawnik, nawet w okresach suszy.

DLACZEGO WARTO
STOSOWAĆ
NAWADNIANIE

- oszczędności zużycia wody sięgające do 50% porównując podlewanie ręczne
- automatyzacja pracy systemu, odpowiednia dawka wody dla poszczególnych roślin
- możliwość automatycznego wyłączania systemu podczas opadów deszczu
- swobodny wybór czasu startu systemu podlewania
- brak elementów przeszkadzających podczas koszenia
- podniesienie wartości obiektu (nakłady poniesione na montaż systemu nawodnienia są niższe niż wzrost wartości obiektu z zadbaną zielenią).

ZALETY
SYSTEMÓW
NAWADNIAJĄCYCH

System automatycznego nawadniania jest całkowicie bezobsługowy, niezawodny i niewidoczny. To wygoda, która znacznie poprawi jakość twojej zieleni. System pracuje niemal bezgłośnie, jest niewidocznym elementem ogrodu. Pozwala cieszyć się pięknem soczystej i zadbanej zieleni nie wymagając przy tym żadnego wysiłku ze strony posiadacza posesji i oszczędzając mnóstwo czasu, który poświęca się na podlewanie ręczne. Jest idealny zarówno do podlewania trawnika, jak i dbania o rabaty i szpalery drzew. Wykorzystując to nowoczesne rozwiązanie nie trzeba już potykać się o wąż ogrodowy, którego rozkładanie i zwijanie wymaga wysiłku.

REALIZACJA SYSTEMU NAWADNIANIA

ZALECANY SYSTEM

REKOMENDUJEMY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SYSTEMY FIRMY
RAIN BIRD

Wykonujemy indywidualne projekty i instalacje według konkretnych zamówień i potrzeb klienta.

ZAKŁADANIE SYSTEMU

Montujemy wynurzalne zraszacze w trawnikach, mikrozraszacze na rabatach i kwietnikach, linie kroplujące w nasadzeniach liniowych oraz dozowniki dla pojedynczych drzew.

OBSŁUGA SYSTEMU

Prowadzimy coroczną konserwację oraz serwis zainstalowanych systemów nawadniających. Szybko i profesjonalnie dbamy o prawidłowe funkcjonowanie całego zamontowanego układu.

SPRAWDŹ, CO W TRAWIE PISZCZY

MASZ PROBLEM Z TRAWNIKIEM?
WEZWIJ PROFESJONALISTĘ NA RATUNEK!

Suchy, wypalony słońcem trawnik to nic pięknego. Nie zachęca do przebywania w ogrodzie i pochłania czas, który musimy poświęcić na jego pielęgnację. Mamy idealne rozwiązanie, które dokładnie dobierzemy do potrzeb Twojego trawnika.

jakosc
neptun

PROFESJONALNE STEROWNIKI NEPTUN FIRMY NAWEO

STEROWANIE WWW

Sterownik w 100% sterowany jest za pośrednictwem strony internetowej www.sterownik24.pl. Wystarczy zalogować się, aby mieć dostęp do  wszystkich funkcji. Dodatkowo wgrany podkład graficzny z planem działki ułatwia orientację i sterowanie. Możemy ręcznie sterować sekcjami, załączając elektrozawory na określony czas lub wgrać programy automatyczne. Ponadto mamy wgląd na wiele funkcji i parametrów.

EWAPOTRANSPIRACJA

Nie musisz już samodzielnie zmieniać co tydzień ustawień  tradycyjnego sterownika, ani nie musisz posiadać drogich i kłopotliwych w instalacji i utrzymaniu stacji pogodowych. Sterownik korzysta z lokalnych stacji meteorologicznych, w celu określenia parowania z komórek roślinnych i gruntu na podstawie temperatury, wilgotności, nasłonecznienia, położenia geograficznego i siły wiatru. Przy ustawieniu sterownika w trybie automatycznego doboru dawek opadowych, nawadnianie jest wykonywane tylko wtedy, kiedy rzeczywiście zachodzi taka potrzeba i w ilościach dokładnie takich, jakie potrzebują rośliny.

DESZCZOMIERZ

Dzięki niewielkiemu elektronicznemu deszczomierzowi mamy pełną informację o opadach atmosferycznych. Rozdzielczość 0,5mm pozwala na szybką reakcje na wystąpienia opadów w trakcie nawadniania. Jeżeli opad był niewystarczający, odpowiednia ilość wody zostanie dostarczona przy najbliższym nawadnianiu.

PROGNOZA POGODY

Sterownik korzysta z prognozy pogody. W przypadku prognozowania opadów dla programów wykonywanych częściej niż raz w tygodniu, anuluje program. Jeżeli prognoza się  nie sprawdzi lub opad będzie niewystarczający, zostanie to uwzględnione przy kolejnym nawadnianiu. Źródłem prognoz pogody jest lider prywatnych firm meteorologicznych w Europie.

OSZCZĘDNOŚĆ

Dzięki innowacyjnemu  połączenia dwóch funkcji, tj.: ewapotranspiracji oraz prognozy pogody, można zaoszczędzić do 50% kosztów zużycia wody pitnej, co przekłada się na realne oszczędności w budżecie domowym.

RAPORTY

Sterownik posiada elektroniczny miernik przepływu wody, co pozwala mu na każdorazowe ( po wykonaniu nawadniania)  tworzenie raportów zużycia wody. Koszt wody ustawiany jest indywidualnie przez użytkownika. Mamy także możliwość generowania zbiorczych raportów z danego okresu, z podziałem na dzień, tydzień lub miesiąc.

AWARIE

Monitor awarii rur, zraszaczy i elektrozaworów. System na bieżąco monitoruje wydatki poszczególnych sekcji i ostrzega o wystąpieniu awarii. Wszystkie awarie są wyświetlane na stronie internetowej oraz dodatkowo możemy dostawać powiadomienia SMS. Elektrozawory z czasem tracą zdolność do zamykania wody.  Zostaniesz poinformowany również w przypadku braku wody, jeżeli wydatek wody na którejkolwiek sekcji przekroczy dopuszczalne normy, w przypadku zaniżonego przepływu wody. Warto wówczas zastanowić się nad zmianą godzin nawadniania.

TESTOWANIE WYDATKÓW

Istnieje możliwość wprowadzenia sterownika w specjalny tryb 24- godzinnego testu wydatków wszystkich sekcji. Na stronie internetowej wybieramy jakie godziny mają  zostać poddane próbie. Sterownik o określonych godzinach automatycznie załącza poszczególne sekcje na 2 minuty.Wyniki zostają zapisane.Istnieje możliwość bezpośredniego wpisania tych wydatków do monitora awarii,  jako standardowe.

banner2

ROZWIĄZANIA, KTÓRE OSZCZĘDZAJĄ TWÓJ CZAS

zobacz realizacje

SYSTEMY NAWADNIAJĄCE | ROBOTY KOSZĄCE | WERYNIA 199c, 36-100 KOLBUSZOWA | NAWADNIANIE  I KOSZENIE TERENÓW ZIELONYCH

TELEFON:
501 544 900

E-MAIL:
KONTAKT@SYSTEMY-NAWADNIANIA.COM.PL